content top

Jeśli auto, to też paliwo

Jeśli auto, to też paliwo

Klamka zapadła, kluczyki w stacyjce – mamy własny samochód. Zakładamy, że został kupiony oszczędnie, czyli z uwzględnieniem powyższych sugestii. Teraz będziemy musieli liczyć się z innymi wydatkami – bo cztery kółka trzeba utrzymać. Uiszczenie wszelkich opłat, w tym ubezpieczenia to jedno.

Czytaj dalej

Racjonalne ogrzewanie

Racjonalne ogrzewanie

Lubimy siedzieć w cieple, zwłaszcza wtedy, gdy za oknami mroźno. Zima to czas, gdy płacimy najwięcej za ogrzewanie, ale niekoniecznie rachunki muszą ścinać nas z nóg. Skoro wiemy, że daje się oszczędzać na wodzie i prądzie, to również na CO się da. Trzeba tylko przyswoić sobie kilka całkiem prostych sztuczek.

Czytaj dalej

Chińskie nie zawsze gorsze

Chińskie nie zawsze gorsze

Globalnym liderem w produkcji tańszych odpowiedników niemalże wszystkiego od wielu lat są Chiny. Państwo Środka energicznie wkroczyło na światowe rynki i naprawdę śmiało sobie poczyna. Pracowici i kreatywni Chińczycy oferują elektronikę, sprzęt AGD, wszelkiego rodzaju gadżety i akcesoria i całą masę innych rzeczy.

Czytaj dalej

Jak zaoszczędzić na aucie?

Jak zaoszczędzić na aucie?

Posiadanie samochodu to stan bardzo praktyczny, z którym wiąże się wiele przyjemności i wygody, ale również wydatków. Są jednak osoby, którym cztery kółka są zdecydowanie potrzebne – chociażby w kontekście wykonywania zawodowych obowiązków.

Czytaj dalej

Woda też kosztuje

Woda też kosztuje

Nie, nie zalecamy mniejszej dbałości o higienę. Można jednak postarać się, by każdego dnia zużywać mniej wody. To z jednej strony bardzo korzystne dla środowiska naturalnego, a z drugiej pozwala realnie zaoszczędzić trochę grosza. Zakładając, że za wodę nie płacimy rachunku ryczałtowego.

Czytaj dalej

Prąd może kosztować mniej

Prąd może kosztować mniej

Patentów na oszczędzanie jest mnóstwo, a większość z nich podpowiada nam samo życie i codzienne aktywności. Wszyscy wiemy, za co płacimy rachunki – co miesiąc jest ich z reguły kilka.  Do najwyższych należą te za energię elektryczną, ale doświadczenie wielu ludzi zaowocowało licznymi poradami, które można wdrożyć w domach.

Czytaj dalej
content top