Jeśli auto, to też paliwo

Klamka zapadła, kluczyki w stacyjce – mamy własny samochód. Zakładamy, że został kupiony oszczędnie, czyli z uwzględnieniem powyższych sugestii. Teraz będziemy musieli liczyć się z innymi wydatkami – bo cztery kółka trzeba utrzymać. Uiszczenie wszelkich opłat, w tym ubezpieczenia to jedno.

Tu przyda się porównywarka cen ubezpieczeń, dzięki której wybierzemy najtańszą ofertę. Koszty generuje także eksploatacja pojazdu w sensie technicznym, a szczególnie paliwo. Napęd benzynowy przesądza, że o oszczędności będzie najtrudniej. Z tego punktu widzenia najkorzystniej wybrać model z instalacją gazową. Jak na razie cena autogazu jest mniej więcej o połowę niższa niż tradycyjnego paliwa. Załóżmy jednak, że jeździmy na benzynie.

Podstawą oszczędzania na popularnej wasze jest korzystanie z wydajnego samochodu. Właśnie za takimi modelami powinniśmy się rozglądać. Im mniej benzyny na przejechanie 100 kilometrów potrzebuje silnik, tym lepiej dla naszego portfela. Regularne przeglądy techniczne również zrobią swoje – pojazd sprawny to pojazd tańszy w użytkowaniu. Warto nie przewozić w samochodzie zbędnych rzeczy, bo wyższy ciężar oznacza wyższe zużycie wachy. O ile istnieje taka możliwość, raz na jakiś czas można zrezygnować z auta i skorzystać na przykład z roweru.

Obniżony koszt eksploatacji samochodu to sensowne rozwiązanie, które pozwala rozszerzyć oszczędny tryb życia na jeszcze jeden obszar. Nie trzeba się w tym celu namęczyć, a korzyści są wymierne.

www.bieg-pastow.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *