content top

Jak zaoszczędzić na aucie?

Jak zaoszczędzić na aucie?

Posiadanie samochodu to stan bardzo praktyczny, z którym wiąże się wiele przyjemności i wygody, ale również wydatków. Są jednak osoby, którym cztery kółka są zdecydowanie potrzebne – chociażby w kontekście wykonywania zawodowych obowiązków.

Czytaj dalej

Oszczędzać można w wielu sytuacjach

Oszczędzać można w wielu sytuacjach

Waga naszych portfeli nie zawsze sprawia nam satysfakcję, a o wyższe zarobki czasami jest trudno. Dlatego raz jeszcze namawiamy do tego, by stosować się w życiu do licznych porad, które pozwolą wydawać mniej na rachunki czy codzienne zakupy. Część z nich staraliśmy się tu przybliżyć, ale to nie wszystko.

Więcej informacji można znaleźć na forach internetowych, blogach, a także w prasie. Wszystko po to, by skutecznie oszczędzać i móc w siebie inwestować. To również wyraz społecznej odpowiedzialności, bowiem szereg z oszczędnościowych patentów przyczynia się do lepszej kondycji otoczenia.

Ekologiczny tryb życia miewa swoje skrajności i chwilami popada w grubą przesadę, ale da się z niego wyłuskać sensowne rozwiązania, które każdy może stosować. Zdecydowanie opłaca się wykorzystywać pozornie niepotrzebne przedmioty. Foliowe reklamówki uczyńmy workami na śmieci, w tekturowych kartonach przechowujmy książki lub bibeloty, w słoikach po konserwach sypkie składniki kuchenne… Warto wykazać się w tej materii kreatywnością, bo to się zwyczajnie kalkuluje.

Kontynuując wątek osobistego recyklingu, zadrukowane jednostronnie kartki możemy łatwo wykorzystać jako notatnik lub miejsce do rysowania dla dzieci. Stare, sfatygowane ubrania nasze mamy i babcie zamieniały w praktyczne szmatki. Zróbmy to samo. Pamiętajmy przy tym wszystkim, że im mniej wydamy, tym więcej zaoszczędzimy – choćby na bankowej lokacie.

Czytaj dalej
content top