Chińskie nie zawsze gorsze

Globalnym liderem w produkcji tańszych odpowiedników niemalże wszystkiego od wielu lat są Chiny. Państwo Środka energicznie wkroczyło na światowe rynki i naprawdę śmiało sobie poczyna. Pracowici i kreatywni Chińczycy oferują elektronikę, sprzęt AGD, wszelkiego rodzaju gadżety i akcesoria i całą masę innych rzeczy.

Ogromna ilość towaru, jaki zalał Europę często wiąże się z obniżeniem jakości i w efekcie kiepskim sprawowaniem się niektórych wyrobów. Ostatnimi czasy sytuacja zaczęła się jednak zmieniać. Coraz więcej chińskich firm przykłada się do tego, by ich propozycje łączyły niską cenę z solidnością.

Azjatyccy menedżerowie doskonale zdają sobie sprawę z rosnących wymagań zachodniego konsumenta. W pewnym sensie ma on już dosyć tandety i liczy na jakość za rozsądne pieniądze. Chiny są na dziś jedyną gospodarką na świecie, która jest zdolna połączyć te dwa czynniki – atrakcyjną cenę z jednej, a dobrą jakość z drugiej strony. Decyduje o tym wypracowane na przestrzeni lat technologiczne know-how, świetna kadra zarządzająca oraz tania siła robocza. Ta ostatnia wzbudza na Zachodzie kontrowersje, szczególnie jeśli chodzi o angażowanie w fabrykach dzieci. Oszczędny klient nie zawraca sobie jednak tym głowy.

Rośnie uznanie dla niedrogich chińskich smartfonów, o zbliżonej lub identycznej funkcjonalności jak propozycje renomowanych marek. Także tablety mogą konkurować z drogimi ofertami. Mowa tu o towarach, które dotąd były zarezerwowane dla światowych gigantów. Chcąc wydać mniej, konsumenci chętnie sięgają po chińską alternatywę.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *